į pradžią
NAUJIENOS
PATARIMAI, KAD ŽIEMĄ AUTOMOBILIS UŽSIVESTŲ

            Turbūt ne vienam pažįstama situacija, kada šaltą žiemos rytą įsėdus į automobilį ir pabandžius užvesti variklį, to nepavyksta padaryti. Taigi prasidedant šaltajam metų laikui proga pasidomėti akumuliatoriaus priežiūra, jog spustelėjus šaltukui netinkamu momentu neapviltų keturratis draugas

               Norint, kad automobilio akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, svarbu ne tik jį tinkamai pasirinkti, bet ir vėliau prižiūrėti.

 

Pirmiausia pradėkime nuo to, kad reikia sužinoti ar mūsų turimas akumuliatorius žiemos metu nepaves.

 

         Reikia dar neprasidėjus žiemai, patikrinti akumuliatoriaus įtampą. Išjungus automobilio variklį ir visus elektros prietaisus akumuliatoriaus įtampa turėtų būti apie 12,7 V. Jeigu įtampa mažesnė – žiemą laukite problemų. Tačiau nebūtina iš karto mesti tokį akumuliatorių lauk – paprastai užtenka jį pilnai įkrauti.

Įjungus variklį ir jam veikiant apie 1 500–2 000 aps./min. režimu, įtampa turėtų būti tarp 13,8 – 14,5 V. Įtampa neturėtų smarkiai keistis įjungus šviesas ar kitus elektros prietaisus. Jeigu ji per maža, reiškia kaltas ne akumuliatorius, o generatorius arba relė-reguliatorius, tai reiškia, kad akumuliatorius pilnai neįkraunamas.

Generatorius gali pilnai neįkrauti akumuliatoriaus ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, jeigu automobilyje įmontuota galinga garso aparatūra, ji vartoja kur kas daugiau energijos negu generuoja generatorius.

 

Dėl bėdų kaltas ir purvas

 

        Dažnai dėl bėdų žiemą kalta ir paprasčiausiai netvarkinga elektros instaliacija arba tiesiog nešvara. Tad patariame atlikti keletą paprastų darbų:

  • Apžiūrėkite akumuliatoriaus gnybtus – jie turi būti švarūs ir neaprūdiję;
  • Varžtai, laikantys laidus tvirtai prisukti.
  • Patikrinti, ar nėra visą laiką veikiančiu lempučių, kurios „vagia“ elektrą.

 

        Netvarkingi aukštos įtampos laidai, užsiteršę kontaktai ir purvo sluoksnis variklio skyriuje – visa tai gali lemti tai, kad dalis elektros energijos išeikvojama „pro šalį“.

 

 

Miestiečių laukia didesni pavojai

 

           Jeigu automobiliu važinėjate retai arba trumpais atstumais, generatorius nespėja įkrauti akumuliatoriaus, ypač kai žiemą sujungiate šviesas, pilnu pajėgumu veikia šildymo sistema ir kt. Dėl to rekomenduojama bent kartą per metus akumuliatorių nuimti ir pilnai įkrauti namie arba servise. Tai nebrangi paslauga, kuri gali jums sutaupyti daug laiko ir nervų ląstelių ateityje.

Tiems, kurie važiuoja labai trumpais atstumais patariame: kartais nejungti šildymo pilnu pajėgumu, kad vakare iš darbo netektų grįžti visuomeniniu transportu.

 

Kokį akumuliatorių pirkti ?

 

        Renkantis akumuliatorių, reiktų atkreipti dėmesį į keletą dalykų – į jo gabaritus ir pagrindines technines charakteristikas: akumuliatoriaus talpumą (Ah) ir startinę srovę (A). Šie rodikliai turi atitikti gamintojo keliamus akumuliatoriui reikalavimus. Gabaritai svarbūs todėl, kad akumuliatorius gerai prisitvirtintų automobilyje, neslankiotų  į šalis ar panašiai. Talpumas svarbu tam, kad jo energijos pakaktų automobilio sistemoms aptarnauti.

 

Dar keli patarimai

 

            Didžiausias akumuliatoriaus priešas – UŽMARŠUMAS. Paliktos įjungtos šviesos akumuliatorių iškrauna per kelias valandas.

Tikrinti akumuliatoriaus būklę gamintojai rekomenduoja kiekvieno tepalų keitimo metu.

 

               Ir pabaigai patarimas, jeigu automobilis nebeužsiveda ir bandote jį užvesti laidais nuo kito automobilio akumuliatoriaus. Pirmiausia prijunkite teigiamus polius, tik po to neigiamus. Kito automobilio variklis turėtų būti išjungtas, nes gali sudegti jūsų automobilio variklio valdymo procesorius. Užvedus variklį, laidus atjunkite atvirkštine tvarka – pirmiausia atjunkit neigiamą polių, o tik po to teigiamą.

 

 

           Galų gale, jeigu jau įsigijote naują akumuliatorių, nepamirškite, kad senojo išmesti bet kur negalima – tai ne tik kenkia gamtai. Už tokius darbus galite būti nubausti nemenkomis piniginėmis baudomis. Tačiau mesti akumuliatoriaus lauk neapsimoka dar ir dėl to, kad jį galite priduoti ir už tai gauti atlygį.

 

               Naują akumuliatorių galite išsirinkti ir įsigyti mūsų parduotuvėje.